Pasta z ciecierzycy i pieczonej papryki – vegetitian.com

Blog

Pasta z ciecierzycy i pieczonej papryki

Pasta z ciecierzycy i pieczonej papryki, to jeden z prostych przepisów na przygotowanie pysznej pasty na bazie strączków. Ta pasta świetnie sprawdzi się na kanapkach, a w połączeniu ze świeżymi warzywami, stanowi śniadanie idealne.

Składniki:
  • Ciecierzyca ugotowana – 2 szklanki
  • Tahini – 2 łyżki
  • Papryka czerwona – 2 sztuki
  • Oliwa z oliwek – 2-3 łyżki
  • Przyprawy: sól, pieprz, oregano, kurkuma, czubryca czerwona
Przygotowanie:
  1. Papryki przekroić na pół, wydłubać ziarenka. Włożyć do naczynia żaroodpornego, dodać trochę wody i upiec do miękkości (około 180 – 200 st. C).
  2. Papryki zmiksować z resztą składników i doprawić.

 

Iwona Kibil
administrator
Jestem magistrem dietetyki i specjalizuję się w dietach roślinnych. Przede wszystkim jednak sama stosuję taką dietę od wielu lat (nie wyobrażam sobie, żeby było inaczej!). W mojej firmie pracuję z pacjentami, edukuję i trochę gotuję :) Bardzo lubię tworzyć treści na bloga i przekazywać dalej wiedzę na temat diety roślinnej. Poza tym należę do Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia. Jestem wykładowczynią na konferencjach naukowych oraz autorką książek, wykładów, artykułów i e-booków związanych z dietą roślinną. Stale poszerzam swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach specjalistycznych. Ukończyłam certyfikowany kurs z diety low FODMAP na Monash University. Specjalizuję się w dietach roślinnych, a w tym dietach roślinnych przy różnych schorzeniach. Prowadzę również konsultacje dla kobiet w ciąży, niemowląt i małych dzieci.

Komentarze

Dodaj komentarz