Pasta z kurkami i tofu – vegetitian.com

Blog

Pasta z kurkami i tofu

Dzisiaj mam dla was inspirację na makaron. Pasta z kurkami, tofu, mleczkiem kokosowym (lub śmietanką sojową) i papryczką chilli. Pyszności ❤️.

Proporcje są dowolne, ale pamiętajcie, że mleczko kokosowe zawiera sporo tłuszczu, wiec nie szalejcie z nim, jak jesteście na redukcji ?.
Ja duszę kurki na widzie (do miękkości), dodaje różne przyprawy (np. Kurkumę, pieprz, sól, oregano), wlewam mleczko kokosowe i dodaje pokrojone w kostkę tofu. Na koniec dodaję posiekaną papryczkę chilli. Wszystko mieszam z ugotowanym makaronem. Warto dodać sałatkę ze świeżych warzyw liściastych (np. rukoli). Oczywiście możecie kurki usmażyć na oliwie, ale całe danie będzie wtedy cięższe i bardziej kaloryczne, wiec ostrożnie z tym.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Dziękuje za inspiracje na dania z cukinia! Wyszła pyszna zupka krem. Placki tez będą (znowu), bo mam dużo cukinii. Niestety zdjęcie poszło tylko do relacji, bo robiłam ją w pośpiechu i nie miałam czasu na ładniejsze ? Tymczasem dzisiaj mam dla was inspirację na makaron. Pasta z kurkami, tofu, mleczkiem kokosowym (lub śmietanką sojową) i papryczką chilli. Pyszności ❤️ Proporcje są dowolne, ale pamiętajcie, ze mleczko kokosowe zawiera sporo tłuszczu, wiec nie szalejcie z nim, jak jesteście na redukcji ? Ja duszę kurki na widzie (do miękkości), dodaje różne przyprawy (np. Kurkumę, pieprz, sól, oregano), wlewam mleczko kokosowe i dodaje pokrojone w kostkę tofu. Na koniec dodaję posiekaną papryczkę chilli. Wszystko mieszam z ugotowanym makaronem. Warto dodać sałatkę ze świeżych warzyw liściastych (np. rukoli). Oczywiście możecie kurki usmażyć na oliwie, ale całe danie będzie wtedy cięższe i bardziej kaloryczne, wiec ostrożnie z tym ?. #pasta #sunday #vegan #veganrecipes #wege

Post udostępniony przez Iwona Kibil, MS, dietitian ? (@iwonakibil_vegetitian)


Poszukujesz sprawdzonych informacji na temat diety roślinnej albo gotowych jadłospisów? Zajrzyj do sklepu.

Iwona Kibil
administrator
Magister dietetyki. Od ponad 7 lat prowadzi własną praktykę dietetyczną skierowaną głównie do osób na diecie bezmięsnej. Pracuje m.in. z wegańskimi rodzinami, kobietami w ciąży, małymi dziećmi oraz osobami stosującymi dietę roślinną jako profilaktykę chorób cywilizacyjnych. Swoją praktykę opiera na „evidence-based medicine”. Jest autorką artykułów, warsztatów i wykładów związanych z różnymi aspektami zdrowotnymi diety roślinnej. Jest autorką książek „Wege. Dieta roślinna w praktyce” i “Wege rodzina. Dieta roślinna w praktyce” wydawnictwa PZWL. Sama od lat jstosuje dietę roślinną.

Dodaj komentarz